Get Adobe Flash player
BAŁTYCKIE FOKI WYGRAŁY W TRZEBNICY

puchar trzebnicaTurniej zorganizował klub hokeja podwodnego Hydra z Wrocławia. Po przejechaniu całej Polski, „Foki” zastały w Trzebnicy doskonale przygotowany do przeprowadzenia rozgrywek park wodny. Organizatorzy zainstalowali w basenie dwie kamery podwodne przekazujące obraz na żywo na duże telewizory w holu i hali basenowej, przygotowali miejsca odpoczynku dla każdej z drużyn, zainstalowali sygnalizację dźwiękową i ustawili stanowisko sędziowskie. Do tego na basenie rozbrzmiewała muzyka miksowana na żywo przez DJ-a.

Zawody przygotowane zostały wzorowo pod każdym względem. Kapitanowie drużyn zostali poproszeni na spotkanie, gdzie wylosowano miejsca w rozpisce meczów i ustalono godziny ich odbywania oraz kolory, z którymi drużyny miały grać w poszczególnych meczach. Sprawna organizacja pozwoliła na

przeprowadzenie turnieju bez nieporozumień co do zasad, zamieszania przy wchodzeniu do wody czy znaczących opóźnień, co potrafi mieć miejsce nawet na turniejach o długiej tradycji. Po spotkaniu kapitanowie przekazali informacje swoim drużynom i turniej ruszył. Mecze fazy grupowej trwały po 10min., każdy grał z każdym. W pierwszych pięciu spotkaniach „Bałtyckie Foki” odniosły komplet zwycięstw: z Aquariusem Bełchatów 8:0. Hydrą Wrocław 2:1, Waleniami Siemianowice Śląskie 2:0, Piranią Wrocław 6:0 oraz w pojedynku derbowym z Orką Gdynia 3:0.

Po podliczeniu punktów rozegrane zostały trzy mecze fazy finałowej. W mikro-finale Aquarius grał o 5. miejsce z Piranią, w mini-finale Orka walczyła o 3. miejsce z Waleniami. Na końcu nadszedł czas na finał, w którym „Foki” starły się z Hydrą. Przed finałem zespół z Gdańska dopasował ustawienie drużyny do stylu gry Hydry, który poznały w poprzedniej fazie. To zdecydowało o wyniku finału. Ostatecznie „Bałtyckie Foki” wygrały 4:1. W ręce rozradowanych zawodników trafił okazały puchar za zdobycie I miejsca. Nagrodę wręczał burmistrz gminy Trzebnica pan Marek Długozima, a ceremonia odbyła się na wyspie położonej na stawie w pobliżu aquaparku.

Dodatkowo Foki otrzymały krążek turniejowy, beczkę piwa, karnety do parku wodnego w Trzebnicy oraz pamiątkowy dyplom. Po rozdaniu pucharów i dyplomów organizatorzy ogłosili wyniki konkursu na króla strzelców, którym został zawodnik Hydry Bartek Kempa, oraz rozlosowali nagrody od sponsorów wśród wszystkich uczestników. Po ceremonii przyszedł czas na regenerację sił. Organizatorzy zapewnili pyszne jedzenie z grilla oraz muzykę. Drużyna niechętnie opuszczała Trzebnicę, odczuwając na sobie siłę powiedzenia, że wszystko co dobre, szybko się kończy.

Klasyfikacja końcowa

Bałtyckie Foki
Hydra Wrocław
Walenie Siemianowice Śląskie
Orka Gdynia
Aquarius Bełchatów
Pirania Wrocław

Jakub Beszczyński

Fot: Olga Maciejewska i Jakub Beszczyński

JEDEN PROC

Naszą misją jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania klubu oraz wychowanie przez kulturę fizyczną - więcej na: nasza misja i o nas.

 

 

goraczka-sobotniej-nocy-gdansk-hokej-podwodny

BaltyckieFoki-plakat

ORGANIZATORZY:

ORGANIZERS:

 

logo mosir podstawowy

 

logo small

SPONSORZY: 

SPONSORS:

 

  

tiger gsn

 

 

 

 

logo rest]

popler

Logo Calypso Sopot

delfina logo

 

 

adept

 

LOGO FLAUTA-02