Get Adobe Flash player
12th UWH EUROPEAN CLUB CHAMPIONSHIP

Mistrzostwa EURO CLUB 2012 już za nami. Bałtyckie Foki jako jedyna drużyna z Polski, wzięła udział w rozgrywanym w tym roku na Węgrzech, najbardziej prestiżowym, klubowym turnieju hokeja podwodnego. Do Pecs zjechały najlepsze drużyny z Europy. Wiele z nich jak Anglicy czy Francuzi to najlepsi, zwycięzcy krajowych rozgrywek ligowych.

EC4Tradycja hokeja podwodnego w Europie wykształciła kluby, które dziś liczą po 30, 40 lat. Mają wykwalifikowaną kadrę trenerską, zaplecze sprzętowe, zawodnicy podzieleni są na grupy wiekowe. Najmłodsi zaczynają w wieku dziecięcym; zawodnicy trenują po 4 razy w tygodniu wg ścisłego programu. Do reprezentowania klubu wybierani  są  najlepsi - młodzi, zgrani, świetni technicznie, zdyscyplinowani i wypływani. Z takimi sportowcami przyszło nam się mierzyć i choć daliśmy z siebie wszystko, ciężko było nawiązać wyrównaną walkę.

Poziom turnieju, kondycja, indywidualne umiejętności zawodników i całych drużyn, pokazały Fokom, że muszą jeszcze wykonać wiele zanurzeń, aby skutecznie przeciwstawiać się ich rekinim szczękom. Graliśmy na pełnych obrotach a przy okazji

mogliśmy obserwować wirtuozerię oraz taktykę gry, przemyślaną koncepcję podwodnego ustawienia. Mimo przegrywanych meczów podpatrywaliśmy, sędziowaliśmy, uczyliśmy się i utwierdziliśmy w przekonaniu, że współczesny hokej podwodny to szybka, precyzyjna i konsekwentna gra na pozycjach.

Cieszymy się, że zaproszono nas, niespełna 2 letni klub, potraktowano na równi z sobą i pozytywnie zmotywowano do dalszych treningów oraz wypełniania naszej misji - propagowania hokeja podwodnego w Polsce.

JEDEN PROC

Naszą misją jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania klubu oraz wychowanie przez kulturę fizyczną - więcej na: nasza misja i o nas.

 

 

goraczka-sobotniej-nocy-gdansk-hokej-podwodny

BaltyckieFoki-plakat

ORGANIZATORZY:

ORGANIZERS:

 

logo mosir podstawowy

 

logo small

SPONSORZY: 

SPONSORS:

 

  

tiger gsn

 

 

 

 

logo rest]

popler

Logo Calypso Sopot

delfina logo

 

 

adept

 

LOGO FLAUTA-02