Get Adobe Flash player
FOKI ZWYCIĘŻAJĄ W BEŁCHATOWIE ! 

05818 października 2014 odbyła się druga edycja, organizowanego z rozmachem, turnieju Aquattack w Bełchatowie. Bałtyckie Foki wystawiły w nim dwie drużyny męskie i współwystawiły (razem z Orką Gdynia) drużynę kobiecą - Asterias. W turnieju wzięło udział aż 10 polskich drużyn, w tym dwie kobiece!

Podobnie jak przed rokiem - zwyciężyliśmy, ale już nie dubletem. Poziom hokeja w Polsce rośnie, wyrównuje się, rywalizacja jest coraz bardziej zacięta, młodzi napierają. Wygraliśmy wszystkie mecze, tym niemniej Pirania, Walenie, Aquarius sprawiły nam sporo problemów - wygrywaliśmy nieznacznie, tocząc pod wodą ciężki bój. O zwycięstwie w turnieju zdecydował nasz mecz z odwiecznym rywalem - Hydrą Trzebnica.

Było w nim właściwie wszystko - sporo fajnego hokeja, walki, spięć, nerwów. Przy stanie 1:1 Hydra miała swoją szansę na strzelenie gola, ale tym razem decydujące trafienia zadały jednak Foki wygrywając ostatecznie 3:1.
W całym turnieju straciliśmy łącznie tylko 4 bramki, z czego połowę strzeliły nam... drużyny kobiece. Musimy jeszcze zatem popracować nad koncentracją w pewnych okolicznościach...
Po turnieju odbyło się wiele ważnych rozmów, w ramach PZP-n powstaje prężna komisja hokeja podwodnego. Wszystkie kluby zacieśniają współpracę i w kwestiach najważniejszych mówimy już jednym głosem. Po raz pierwszy porozmawialiśmy konkretnie na temat drużyny narodowej. Wszystko to sprawia, że przyszłość hokeja podwodnego w Polsce wygląda optymistycznie.

 

Klasyfikacja turnieju:
1. Bałtyckie Foki Gdańsk
2. Hydra Trzebnica
3. Walenie Siemianowice Śląskie
4. Pirania Wrocław
5. Aquarius Bełchatów
6. Orka Gdynia
7. Bałtyckie Foki 2 Gdańsk
8. Asterias Trójmiasto (drużyna kobieca)

9. Aquarius 2 Bełchatów

10. Walenie Frele Siemianowice Śląskie (drużyna kobieca)

Autor: Oskar Życki 

JEDEN PROC

Naszą misją jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania klubu oraz wychowanie przez kulturę fizyczną - więcej na: nasza misja i o nas.

 

 

goraczka-sobotniej-nocy-gdansk-hokej-podwodny

BaltyckieFoki-plakat

ORGANIZATORZY:

ORGANIZERS:

 

logo mosir podstawowy

 

logo small

SPONSORZY: 

SPONSORS:

 

  

tiger gsn

 

 

 

 

logo rest]

popler

Logo Calypso Sopot

delfina logo

 

 

adept

 

LOGO FLAUTA-02