Get Adobe Flash player
pirania logoPIRANIA CUP 3X3 

Przerwa wakacyjna dobiegła końca i Bałtyckie Foki wznawiają aktywność turniejową. 13-go września 2014 odbył się pierwszy w Polsce turniej w systemie
3x3 - trzech zawodników w wodzie, dwóch rezerowowych na brzegu, pole gry o długości 12m. Turniej został zorganizowany na terenie wrocławskiego aquaparku przez klub słynący ze skutecznej pracy z młodzieżą - Piranię Wrocław.
Tego typu formuła umożliwia wystawianie dobrych drużyn klubom nie dysponującym jeszcze szeroką kadrą, a zatem stwarza również większe możliwości ekipom młodzieżowym i, miejmy nadzieję w przyszłości - kobiecym. Liczymy zatem, że wrocławski turniej na stałe wejdzie do hokejowego kalendarza.

Bałtyckie Foki reprezentowane były przez jedną drużynę w składzie: Ala, Oskar, MarcinO, Kamil, Kaczor.

Spodziewaliśmy się, że z racji okrojonych składów rywalizacja może być bardziej zacięta niż na pozostałych imprezach, jednak wyniki potwierdzają mniej więcej obecny układ sił w polskim hokeju podwodnym.
Zasłużenie i bezapelacyjnie wygrała Hydra Trzebnica, która zmobilizowała na turniej najsilniejszy skład i solidnie się do niego przygotowała. Hydra wygrała wszystkie swoje mecze prezentując ładny dla oka, płynny, czysty hokej. My zajęliśmy drugie miejsce ulegając Hydrze w rundzie zasadniczej 2:6 i w finale 1:5. Pozostałe mecze wygraliśmy, choć też nie bez pewnych problemów - błędy w organizacji gry wynikające pewnie z niewielkiego ogrania w systemie 3x3 powodowały, że we wszystkich meczach traciliśmy co najmniej jedną bramkę.
Szczególnie dużo kłopotów sprawiła nam ambitna Pirania - wiadomo, gospodarz - trzymamy kciuki za ich dalsze postępy.

 Warto odnotować, że jest to już kolejny przypadek, w którym inny polski klub kończy turniej na wyższym miejscu niż Bałtyckie Foki. Taka sytuacja powinna każdą Fokę zaniepokoić i zmotywować do jeszcze lepszej pracy i aktywności treningowo/turniejowej. Jesteśmy Mistrzami Polski i na każdym innym miejscu niż pierwsze jest nam zwyczajnie nie do twarzy. Kolejny turniej odbędzie się już za miesiąc, w Bełchatowie. Z rozmów kuluarowych wiemy, że Hydra ponownie szykuje mocną ekipę, na pewno silny u siebie będzie Aquarius.

Prawdopodobny jest start kobiecej drużyny Waleni. To oznacza, że dla wszystkich Fok (i Rozgwiazd) nastają pracowite dni...

Foki - Orka Gdynia - 9:1
Foki - Hydra 2 Trzebnica - 10:2
Foki - Pirania Wrocław - 4:2
Foki - Aquarius Bełchatów -
Foki - Hydra Trzebnica - 2:6
Foki - Walenie Siemianowice Śląskie -

Finał
Foki - Hydra Trzebnica - 1:5

Końcowa klasyfikacja:

1. Hydra Trzebnica
2. Bałtyckie Foki Gdańsk
3. Pirania Wrocław
4. Aquarius Bełchatów
5. Walenie Siemianowice Śląskie
6. Orka Gdynia
7. Hydra 2 Trzebnica

Klasyfikacja turnieju juniorskiego:

1.Pirania - Wrocław
2.Walenie - Siemianowice Śląskie.
3.Aquarius - Bełchatów.

Autor: Oskar Życki 

JEDEN PROC

Naszą misją jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania klubu oraz wychowanie przez kulturę fizyczną - więcej na: nasza misja i o nas.

 

 

goraczka-sobotniej-nocy-gdansk-hokej-podwodny

BaltyckieFoki-plakat

ORGANIZATORZY:

ORGANIZERS:

 

logo mosir podstawowy

 

logo small