Get Adobe Flash player
HOKEJ PODWODNY

Hokej podwodny  jest niekontaktowym sportem rozgrywanym w basenie, typowo na głębokości 2-3 metrów. Podczas gry gracze dwóch sześcioosobowych drużyn starają się tak manewrować ciężkim krążkiem, aby skierować go do bramki przeciwnika. Początki tego sportu datuje się na lata 50 XX wieku zapoczątkowany wśród nurków mórz południowych, którzy byli znurzeni pływaniem w tą i z powrotem w basenie dla podtrzymania kondycji.  W hokeja podwodnego gra się obecnie na całym świecie. Rozgrywane są mistrzostwa świata i Europy.

Jak się gra?

Gracze zakładają podstawowy sprzęt pływacki tzw. ABC. W ręku ochranianym rękawiczką trzymają mały zakrzywiony kijek dostosowany do gry w podwodnego hokeja. Celem gry jest wbicie ważącego 1,2 kg krążka trzymanym w ręku kijkiem do  3 metrowej szerokości bramki przeciwnika mieszczącej się na przeciwległym końcu 25 metrowego basenu.
 Dlaczego sport ten tak szybko wpływa na poprawę wydolności organizmu?


Wszystkie inne sporty  pozwalają oddychać uczestnikom podczas gry. Natomiast w hokeju podwodnym zawodnicy oddychają przez rurkę pływając po powierzchni wody, obserwując dno basenu na którym toczy się gra. Chcąc włączyć się do bitwy zaczerpują powietrze i nierzadko z największą  prędkością starają włączyć się do gry. Niektórzy zawodnicy potrafią pozostawać pod wodą przez bardzo długi czas, walcząc w tym czasie  o krążek nierzadko z kilkoma przeciwnikami. Jednak  prawdziwą umiejętnością jest umiejętność zdecydowania kiedy zanurkować, aby jednym pchnięciem kijka posłać krążek do dobrze ustawionego kolegi, który  pewnym sprintem  dostarczy krążek do bramki przeciwnika.

JEDEN PROC

Naszą misją jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania klubu oraz wychowanie przez kulturę fizyczną - więcej na: nasza misja i o nas.

 

 

goraczka-sobotniej-nocy-gdansk-hokej-podwodny

BaltyckieFoki-plakat

ORGANIZATORZY:

ORGANIZERS:

 

logo mosir podstawowy

 

logo small