Get Adobe Flash player
NOCNY TURNIEJ HOKEJA PODWODNEGO
Gdańsk dnia 12.01.2013 godzina 23:00

Klub hokeja podwodnego Bałtyckie FOki oraz MOSiR Gdańsk mają przyjemność zaprośić na nocny turniej hokeja podwodnego - GORĄCZKA SOBOTNIEJ NOCY !!! 002Rozpoczynamy 12 stycznia 2013 roku o godzinie 23:00, kończymy około godziny 5 nad ranem w niedzielę.

W turnieju wystartuje 7 drużyn:

1. PIRANIA WROCŁAW

2. AQUARIUS BEŁCHATÓW

3. ORKA GDYNIA

4. WALENIE SIEMIANOWICE

5. HYDRA TRZEBNICA

6. BAŁTYCKIE FOKI 1

7. BAŁTYCKIE FOKI 2

Zawody będą rozegrane zgodnie z międzynarodowym regulaminem CMAS. Rywalizujemy ze sobą rozgrywając mecze każdy z każdym. Finał to jeden mecz o pierwsze miejsce.Po turnieju organizujemy poranną imprezę na której dokonamy uroczystej dekoracji zwycięskich drużyn.

BAŁTYCKIE FOKI NA TRENINGU .....

Zapraszam do obejrzenia filmu z treningu  Bałtyckich Fok, wszystko to sfilmował, zmontował i "wrzucił" do sieci Krzysiek Wnorowski z Centrum Nurkowego Tryton  Miłego oglądania...

DIVINGDAY 20 MAJ 2012

 

Na znanym i popularnym molo w Brzeźnie, 20 maja 2012r. odbędzie się nurkowa impreza pod nazwą Diving Day. Organizatorami eventu są MOSiR Gdańsk, Fundacja Nasza Ziemia, Klub Hokeja Podwodnego – Bałtyckie Foki oraz Centrum Nurkowe Tryton.

Data imprezy nie jest przypadkowa. To właśnie na 20 maja, przypada Światowy Dzień Morza. Jak twierdzą sami organizatorzy, postanowili oni wykorzystać tę sposobność w słusznym celu. Na ten dzień zaplanowano nurkowania, zawody pływackie oraz sprzątanie plaży. Po przez swoją postawę osoby związane z wodą, chcą promować utrzymywanie trójmiejskich plaż i wód Zatoki Gdańskiej, w należytej kondycji.

Czytaj więcej...

BAŁTYCKIE FOKI WYGRAŁY W TRZEBNICY

puchar trzebnicaTurniej zorganizował klub hokeja podwodnego Hydra z Wrocławia. Po przejechaniu całej Polski, „Foki” zastały w Trzebnicy doskonale przygotowany do przeprowadzenia rozgrywek park wodny. Organizatorzy zainstalowali w basenie dwie kamery podwodne przekazujące obraz na żywo na duże telewizory w holu i hali basenowej, przygotowali miejsca odpoczynku dla każdej z drużyn, zainstalowali sygnalizację dźwiękową i ustawili stanowisko sędziowskie. Do tego na basenie rozbrzmiewała muzyka miksowana na żywo przez DJ-a.

Zawody przygotowane zostały wzorowo pod każdym względem. Kapitanowie drużyn zostali poproszeni na spotkanie, gdzie wylosowano miejsca w rozpisce meczów i ustalono godziny ich odbywania oraz kolory, z którymi drużyny miały grać w poszczególnych meczach. Sprawna organizacja pozwoliła na

przeprowadzenie turnieju bez nieporozumień co do zasad, zamieszania przy wchodzeniu do wody czy znaczących opóźnień, co potrafi mieć miejsce nawet na turniejach o długiej tradycji. Po spotkaniu kapitanowie przekazali informacje swoim drużynom i turniej ruszył. Mecze fazy grupowej trwały po 10min., każdy grał z każdym. W pierwszych pięciu spotkaniach „Bałtyckie Foki” odniosły komplet zwycięstw: z Aquariusem Bełchatów 8:0. Hydrą Wrocław 2:1, Waleniami Siemianowice Śląskie 2:0, Piranią Wrocław 6:0 oraz w pojedynku derbowym z Orką Gdynia 3:0.

Czytaj więcej...

12th UWH EUROPEAN CLUB CHAMPIONSHIP

Mistrzostwa EURO CLUB 2012 już za nami. Bałtyckie Foki jako jedyna drużyna z Polski, wzięła udział w rozgrywanym w tym roku na Węgrzech, najbardziej prestiżowym, klubowym turnieju hokeja podwodnego. Do Pecs zjechały najlepsze drużyny z Europy. Wiele z nich jak Anglicy czy Francuzi to najlepsi, zwycięzcy krajowych rozgrywek ligowych.

EC4Tradycja hokeja podwodnego w Europie wykształciła kluby, które dziś liczą po 30, 40 lat. Mają wykwalifikowaną kadrę trenerską, zaplecze sprzętowe, zawodnicy podzieleni są na grupy wiekowe. Najmłodsi zaczynają w wieku dziecięcym; zawodnicy trenują po 4 razy w tygodniu wg ścisłego programu. Do reprezentowania klubu wybierani  są  najlepsi - młodzi, zgrani, świetni technicznie, zdyscyplinowani i wypływani. Z takimi sportowcami przyszło nam się mierzyć i choć daliśmy z siebie wszystko, ciężko było nawiązać wyrównaną walkę.

Czytaj więcej...

WEEKEND Z PORTUGALSKIM TRENEREM JOÃO JOSÉ

trening plazaW piątek 15 czerwca rozpoczęliśmy 3dniowy cykl treningów z portugalskim trenerem João José. Razem z Fokami na treningu pojawiła się silna reprezentacja "Orki Gdynia". João jest zawodowym trenerem pięcioboju, jest również zawodnikiem hokeja podwodnego. Połączenie przygotowania trenerskiego i pasja do hokeja sprawiają, że doskonale sprawdza się również w roli trenera HP. Foki poznały João w styczniu na klubowych ME w hokeju podwodnym w Pecsu na Węgrzech. Teraz na zaproszenie Fok, João zgodził się przyjechać i wziąć udział w trzydniowej sesji treningowej.

Czytaj więcej...

BAŁTYCKIE FOKI W TELEWIZJI TTM

Zapraszam do obejrzenia reportażu o hokeju podwodnym, który został zrealizowany przez telewizję TTM http://www.telewizjattm.pl/

 

UWH BUD PIG CUP 2012

7 maja 2012 Bałtyckie Foki wzięły udział w międzynarodowym turnieju hokeja podwodnego UWH BUD PIG CUP w Czeskich Budziejowicach.
Na turnieju zdobyliśmy drugie miejsce w sub-elite group, co jest naszym dotychczasowym największym osiągnięciem.
Na sukces ten solidarnie zapracowała cała drużyna , założony plan został zrealizowany w 100 %.
W całym turnieju rozegraliśmy 9 spotkań (5 wygranych, 1 remis, 4 porażki) w których zdobyliśmy w sumie 25 bramek.
Na turnieju drużyna grała w składzie: Beszczyński Kuba, Borcowski Marcin, Bryła Jarek, Czernielewski Marek, Krzywak Jacek,  Olszewski Marcin, Olszewski Michał, Borcowska Agata, Konderak Michał i Kaczor Tomek.
bud1Warto też podkreślić udany debiut dwóch polskich klubów Wrocławskiej Hydry i Siemianowickich Waleni, oby tak dalej !!!.

Czytaj więcej...

JEDEN PROC

Naszą misją jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania klubu oraz wychowanie przez kulturę fizyczną - więcej na: nasza misja i o nas.

 

 

goraczka-sobotniej-nocy-gdansk-hokej-podwodny

BaltyckieFoki-plakat

ORGANIZATORZY:

ORGANIZERS:

 

logo mosir podstawowy

 

logo small